Aldığım Ürün/Ürünleri Nasıl İade Edebilirim?

İade adımları:

1.Modamizbir.com ve mobile uygulamalarda yer alan "Hesabım" bölümünden “Siparişlerim'e“ gidin.
2. “Tamanlanan siparişler bölümünden siparişinizin detaylarını görüntüleyin.
3. "Kolay İade Talebi Oluştur" butonuna basın.
4. İade edilecek ürün/ürünler ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.
5.Ücretini yatırmamızı istediğiniz iban numarasını ve iban numarasının sahibinin ad soyadını yazın. Notlar bölümüne Neden iade etmek istediğinizi belirtin ve Kaydet ve Devam Et’e Tıklayın
6. Kargo seçiminizi yapın ve kaydet’ e tıklayın
7. Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın. İade kargo kodunuza "Hesabım" sayfasından İade teleplerim bölümünden ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz.
8. İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir teslimat için iade kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.)
9. Paketi iade kargo koduyla birlikte seçtiğiniz kargoya 7 gün içinde teslim edin. Kodu vermeniz yeterlidir, ayrıca bir İade adresi belirtmeniz gerekmez. 7 günü geçirdiğiniz durumda yeniden iade kargo kodu almalısınız.

İPUCU : 
İade kodunu siparişinizi kargodan teslim aldıktan sonraki 14 gün içerisinde  oluşturabilirsiniz bu süreyi aştığınız taktirde iade oluşturamazsınız

İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir:

Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.
Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.
Ayrıca iptal veya iadeniz onaylandığında üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir.
Bu mesajı aldıysanız bankanıza Modamızbir tarafından ücret iadesi işlem sırasına alınmış demektir.
İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.
Modamızbir taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Örneğin: 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır.


İPUCU:
Kargo ücreti sadece İade Ürünlerinde Modamızbir’den kaynaklan, yanlış Ürün,yanlış beden,yanlış renk veya      defolu gibi gönderimlerin iade ödemelerinde ürün ücreti ile beraber hesabınıza yatırılır


HANGİ ÜRÜNLER İADE EDİLEMEZ?

Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir. Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ve programlar DVD, VCD, CD ve kasetler, kırtasiye malzemeleri ambalajı ve ürün koruma bandının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır. İç giyim, mayo ve bikini ürünlerinde ilgili kanun ve yönetmenlik hükümleri gereği  iade yapılamamaktadır. Ayrıca kasa önü ürünlerin iadesi olmamaktadır. İadelerde  sorun yaşanmaması adına Ayakkabılarınızı ev ortamında, tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz. Etiketleri koparılmış ve yıkanmış ürünler kabul edilmemektedir.